בלוג

איך נראה היום של עורך דין גירושין

דמויותיהן של עורכי דין מככבות בהרבה מאוד סדרות טלוויזיה, דבר אשר לפעמים נותן לנו רושם מוטעה על יום בחייו של עורך דין ובפרט עורך דין המתעסק בגירושין. אז בניגוד למה שאתם אולי רואים בסדרות, בה עורכי הדין מבלים ביכטות כל הזמן עם עשירי תבל, המציאות היא קצת פחות זוהרת. אז איך באמת נראה יום בחייו של עורך דין גירושין?

כל עורך דין מתחיל אחרת את יומו; יש כאלו שמתחילים אותו בארוחת בוקר בבית עם האישה והילדים ויש הפותחים אותו עם קפה במשרד. למרות השוני בין אדם לאדם והרגלי החיים שלו; ישנם כמה מאפיינים שחוזרים על עצמם אצל כל עורכי הדין המתעסקים בגירושין.

הדבר הראשון שנמצא בשגרת היום של כל עורך דין הוא נושא המחקר והלימוד. עורך דין תמיד חייב להיות מעודכן בכל החוקים העדכניים ביותר, לפחות אלו הרלוונטיים לתחום ההתעסקות שלו. חוקים משתנים ללא הרף ועל עורך הדין לעקוב וללמוד כל שינוי. כמו כן כל מקרה גירושין הוא שונה יוצא דופן ותמיד יתכן שיש בו נגיעה לחוקים מתחומים אחרים. לכן חלק גדול מהעבודה של עורך הדין היא ללמוד את הנושא, את החוקים ואפילו פסקי דין.

חלק שני וחשוב בסדר היום הוא הפגישות עם הלקוחות. משפטי גירושין הם לעתים הליך ארוך ותמיד ישנם מפגשים עם הלקוח. אין זה מפתיע שהלקוחות מתנהלים בצורה אמוציונאלית כאשר גירושין עומדים על הפרק. אך דווקא כאן על עורך הדין להיות הגורם המרגיע והמאזן. במהלך העבודה, עורך הדין נחשף להרבה מידע אינטימי ובהחלט עליו לשמש כסוג של פסיכולוג עבור הלקוח.

 

ביקשנו מעו"ד אמיר זבולון, בעליו של משרד עורכי דין לענייני גירושין ומשפחה לתת לנו כמה מילים בנושא, וכך אמר:

"ישנם ימים בהם על עורך הדין לייצג את הלקוח בבית המשפט. למעשה על המחקר והלימוד והפגישות עם הלקוח הן ההכנה לקראת הייצוג בבית המשפט. על פי המפגשים עם הלקוח ועל פי החקיקה יוחלט אילו בקשות וטענות יוצגו בפני בתי המשפט.

יום עבודה של עורך דין גירושין הוא אינו יום עבודה קל. חלק גדול מהעבודה נוגע לפן האישי והיחסים בין בני הזוג; במקרים רבים בהם הגירושין מערבים ילדים מגיעים לסיטואציות סוחטות דמעות ועל עורכי הדין להישאר גורם מקצועי ומאזן."