בלוג

בירוקרטיה בפתיחת עסק

אחד הדברים שעלולים למנוע אנשים מלפתוח עסק ולהגשים את החלום – הבירוקרטיה שכרוכה בכך. בשלב הראשון אנו חושבים על לחיות את החלום, לעשות מה שאנחנו אוהבים, חושבים על כל השלבים של העסק, תכנית עסקית, השירותים שנציע והמוצרים שנמכור, אך ברגע שנזכרים שיש דבר אחד שאנחנו לא ממש מבינים בו, יוצא לנו כל הרוח מהמפרשים – הפתיחה עצמה של העסק.

סוג העסק

בישראל ישנם שלושה סוגי עסק שניתן לפתוח:

  • עוסק פטור – כשמו כן הוא, עוסק אשר פטור מגביית מע"מ מלקוחותיו ועל כן גם לא מתקזז על מע"מ בסוף השנה. עוסק פטור מתאים לרוב לעסקים קטנים וחדשים בעלי מחזור חודשי נמוך.
  • עוסק מורשה – עוסק אשר גובה מע"מ בעסקאותיו, מרוויח מעל 70 אלף ש"ח בשנה ומעביר דיווח חודשי. עוסק מורשה מצריך שירותים צמודים של הנהלת חשבונות מקצועית (אלא אם יש לכם נסיון בזה).
  • חברה בע"מ.

הדבר הטוב ביותר על מנת להחליט מה מתאים לכם הוא ראשית לעשות סדר בראש ולהבין לעומק מה המשמעות של כל סוג עסק. מה הדרישות מכם כעסק, מהן ההשלכות החוקיות והמשפטיות ומה הכי כלכלי עבורכם, במיוחד אם מדובר בעסק אשר מתחיל בקטן.

כמובן שהכרחי להעזר בשירותיו של רואה חשבון גם לשם הייעוץ וגם לשם הפתיחה עצמה של העסק שבחרתם יחדיו. חשוב לבחור ברואה חשבון שיש איתו חיבור טוב משום שהוא צריך להיות אדם שאתם סומכים עליו, שניתן לפנות אליו בכל צרה ולשאול כל שאלה מבלי להתבייש. המטרה שאמורה לעמוד לנגד עיניו של רואה החשבון שלכם היא הצלחת העסק שלכם.

מעבר לבחירת סוג העסק ופתיחתו, היינו ממליצים לכם לערוך פגישה אחת או יותר עם עו"ד על מנת להציף בפניו שאלות שונות מהפן החוקי. החל מבחירת השם, הלוגו שבחרתם לכם, חוזים במידה ומדובר במס' שותפים ועוד.

עסק הוא נושא רציני וחשוב שתתייחסו אליו בהתאם ללא קיצורי דרך.

אנו הראשונים לעודד אתכם בפתיחת עסק משלכם, אין דבר הדומה לניהול עסק והגשמת יכולתיך, אך חשוב מאוד לעשות זאת לאט ובזהירות, לוודא שאתם מבינים השלכה של כל צעד ובחירה וכמובן להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים.

בהצלחה!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *