בלוג

החשיבות של פעילות העשרה תרבותית בעולם העסקים

ריצ׳רד ברנסון אמר פעם ״לא הלקוחות הם הראשונים במעלה, אלו הם העובדים. אם תדאג לעובדים הם כבר ידאגו ללקוחות״.

כאשר אנו חושבים על עסקים אנו חושבים על ייצור, מכירות תנועות של כספים. אלו הם דברים נכונים אבל לפעמים אנו שוכחים שמאחורי כל עסק ישנו צוות עובדים בעל כל היתרונות והחסרונות של המין האנושי. אלו הם האנשים שמניעים את העסק ולהם אנו צריכים לדאוג. מסיבה זו ארגונים רבים מקיימים פעולות העשרה לעובדים ונהנים מהיתרונות. לעתים מדובר בהדרכות מקצועיות אך במקרים רבים מדובר בפעילויות התורמות לעובד בכל תחומי החיים.

גיבוש העובדים

אחד היתרונות הגדולים של פעילויות העשרה הוא התרומה שלהן לגיבוש העובדים. בכל חברה, בכל עסק, ישנו צוות של עובדים אשר צרכים לעבוד יחדיו ולשתף פעולה. הבעיה היא שבמקרים רבים, בין אנשים, באופן טבעי מתגלים חיכוכים ובעיות. אלו הם דברים אשר משפיעים על האווירה במשרד, יוצרים מתח ופוגעים ביחסי העבודה הקורקטיים. פעילויות גיבוש לעובדים מסייעות לעובדים להכיר יותר טוב אחד את השני וליצור רמה מסוימת של קשרים חברתיים אשר יהפכו את סביבת העבודה לנעימה יותר ובסופו של דבר לפורייה יותר. ישנן שפע של פעילויות גיבוש ואף חברות המתמחות בארגון ימי גיבוש לעובדים; מהפעלות תיאטרליות, דרך סדנאות בישול או יינות ועד לימי כיף בפארק המים.

העצמה אישית

עסקים רבים בוחרים בפעילויות העשרה לעובדים התורמות להעצמה האישית של העובד. פעילויות אלו מומלצות מאוד כי הן נותנות לעובדים כלים חדשים להתמודד עם בעיות הן בחייו האישים והן במקום העבודה. פעילויות מסוג זה הן בדרך כלל חוויה מהנה התורמת רבות למוטיבציה של העובדים ובהחלט משפרות את הביצועים האישיים של העובד והעסק נהנה מכך. בהחלט מקובל להביא מנטורים וקאוצ׳רים אשר יכולים לתרום להעצמה האישית של העובדים.

עסקים המשכילים להשקיע בעובדים מקבלים בתמורה עובדים בעלי מוטיבציה ובעלי הזדהות גדולה עם המותג והבנה של צרכי החברה. העובדים הם הדבר הכי חשוב שיש לחברה כי הם בפועל האנשים המבצעים את הפעולות המאפשרות לעסק להתקיים. לכל עובד יש את תחום האחריות שלו וכאשר הם מגובשים ועובדיו יחדיו בשיתוף פעולה מתקבלת מכונה המשיגה את מטרותיה בצורה הטובה ביותר.