בלוג

הכנה לפגישות עסקיות

פגישות עסקיות הן פגישות שבאופן טבעי ברוב העסקים שואפים לקיים כמה שיותר. כמובן שעם הזמן לומדים את הפוטנציאל שטמון בפגישה עוד לפני שמגיעים אליה, אך כמו שלמדתי, הכל יתכן והכל אפשרי אם רק נגיע מוכנים ככל הניתן.

מחקר קצר ובסיסי על הלקוח

תלוי באופי העסק והפגישה, אך ברוב המקרים אנחנו נפגשים עם אדם שמייצג חברה שעתידה לשכור את שרותינו בצורה כזאת או אחרת, לכן הדבר הבסיסי ביותר שנוכל לעשות הוא מחקר קצר על החברה או האדם שאותו אנו פוגשים. נרצה לדעת כיצד אנחנו או המוצר שלנו יכול לעזור ללקוח הספציפי והכי חשוב נרצה להראות רצינות. כשנפגשים עם אדם שיודע עליך לא מעט עוד לפני שפתחת את הפה זה מראה רצינות, ובאופן טבעי, אנשים אוהבים לעשות עסקים ולהפקיד את הכסף שלהם בידי אנשים רציניים.

זהה את הצורך של הלקוח

הלקוח הסכים להפגש איתכם או יתרה מכך, פנה אליכם מיוזמתו. זאת התחלה מצויינת וכעת מה שנשאר לכם לעשות הוא לשכנע אותו. לאחר המחקר הקצר שעשיתם עליו ועל העסק שלו, נסו לתת לו מס' טיפים קצרים שכמובן מתקשרים למוצר שלכם.

אם תגיעו לפגישות שלכם ייצוגיים, רעננים, חדורי מוטיבציה וחיוביים, מוכנים ויודעים את כל מה שצריך על הלקוח הפוטנציאלי שלכם, נקודת הפתיחה שלכם תהיה גבוהה יותר.