בלוג

כתיבת קורות חיים ב-5 צעדים פשוטים

כדי להציג את עצמנו בצורה הטובה ביותר בפני מעסיקים פוטנציאליים ולהתבלט בשטח לקראת ראיון העבודה, קורות חיים בהירים, ממצים ומנוסחים היטב הם בין הכלים החשובים ביותר שאנו יכולים להשיג לעצמנו. עם זאת, לרוב איננו בטוחים כיצד לעשות את זה בצורה הטובה ביותר. בוודאי יצא לך לשאול את עצמך, איך אצליח להתבלט מול מסת קורות החיים האדירה שמקבלת חברה בהתמודדות על כל משרה?". החשש הזה הוא הגיוני לחלוטין. ישנן משרות רבות שעליהן באמת מתחרים מתמודדים רבים וקורות החיים הם ההזדמנות הטובה ביותר שתהיה לך ליצור רושם ראשוני ולהעביר אל המעסיק הפוטנציאלי מידע הרבה לפני המפגש פנים מול פנים. כדי לסייע לך לעבור את המשימה החשובה הזו בצורה הטובה ביותר, אספנו עבורך כמה נקודות בתהליך הכתיבה שיסייעו לך להתבלט ולהיכנס אל תודעתו של המראיין העתידי שלך.

לא לכתוב מגילות

לאף אחד, בעיקר בעידן המידע בו אנו חיים בו המידע שוטף אותנו ואנחנו נעים מתוכן לתוכן במהירות אדירה, אין כוחות לקרוא מסמכים ארוכים ומייגעים. גם בניסוח קורות החיים, חשוב שניקח זאת בחשבון ונתבטא באופן קצר וקולע. תיאורים קצרים וענייניים של משרות, כישורים והישגים שונים יספיקו בהחלט.

כתיבה בשפה תקינה

קורות החיים הם הפנים שלך בפני צוות כוח האדם לפני שייצא לך לפגוש אותם. לכן, חשוב שנשתמש בשפה שתייצג אותנו בצורה הנאמנה ביותר. חשוב להקפיד על כתיב נכון ועל ניסוח דקדוקי תקין. שילוב של ז'רגון מקצועי בתיאור המשרות יסייע למעסיק ללמוד על בקיאותך בתחומים השונים. בנוסף, במידה וברצונך לפנות לקהל הבינלאומי והחלטת לתרגם את קו"ח, חשוב לזכור כי גם בגרסה זו חשוב לשמור על ניסוח תקין ואיכותי ולהקפיד על תרגום לאנגלית ברמה גבוהה.

מכתב מקדים

מדובר במנהג שאינו נפוץ כל כך בעולם העסקים הישראלי, אבל הולך ונעשה מקובל ויכול לשמש ככלי נהדר להתבלט. מסמך זה המצורף לקורות החיים יכול להיות קצר למדי, כחצי עמוד, ובו נתאר כישורים שונים, את תפיסות עולמנו, הישגים מקצועיים וניצור מעין סיפור חיים מקוצר. הוספת מכתב מקדים לקורות החיים שלך מבדיל אותך באופן אוטומטי משאר המועמדים ומשאיר נימה אישית והילה של חשיבות.

להקפיד על כתיבה ניטרלית

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שנעשית בכתיבת קורות חיים היא השימוש בגוף ראשון. כתיבה זו עשויה ליצור רושם אגוצנטרי ויהיר. לכן, מומלץ לכתוב בשם הפועל ולשמור על ניטרליות. למשל, במקום "ניהלתי במשך 5 שנים את מחלקת המכירות" – "ניהול מחלקת מכירות – 5 שנים".

לכתוב בשפה חיובית

אין צורך לכתוב מה "כמעט" השגנו או טרם השגנו. עדיף פשוט להשמיט או לכתוב את העובדות בלבד. כך, למשל, במקום לכתוב כי לא כתבנו את התזה לתואר השני, ניתן לכתוב "לימודי תואר שני" או "במהלך תואר שני".