בלוג

להעסיק בתבונה

אחת הבעיות המרכזיות שמשותפות לעסקים רבים היא העובדים. הבעיה עלולה להיות מצד אחד בחירה נכונה של עובדים ומצד שני מחסור בעובדים.

בתור בעלי עסקים חשוב לנו שהעובדים יהיו חרוצים, אמינים, כאלה שמגדילים ראש וכמובן ייצוגיים ושירותיים. אך מה קורה כאשר יש לנו מחסור בעובדים? שיקול הדעת עלול להפגע ובהתאם לפגוע בעסק שלנו לטווח הרחוק.

עצתי לכם היא לא להתפשר בשום אופן! מחסור בעובדים הוא משהו שצריך לדעת להתמודד איתו כל הזמן. תמיד יהיה עובד שירצה להתקדם ולהמשיך הלאה, עובד שמיצה עצמו וכמובן לפעמים אנחנו נאלץ להפרד מעובדים מסיבותינו שלנו. במצבים הללו מצטברת לה עבודה והמצב משתנה. עובדים אחרים צריכים לעבוד שעות ארוכות יותר, בעסקים מסויימים גם אנחנו נתרום את חלקנו ועוד. במצבים כאלה צריך לדעת לנשום עמוק ולהיאזר בסבלנות עד אשר נמצא מחליפים ראויים.

העסקת עובדים

שירות מעל הכל?

המחשבה על כך שהשירות עלול להפגע היא נכונה, אך חשבו על כך שאם תתפשרו כעת ותסתמו את החור שנוצר בעזרת עובד לא מתאים, השירות יפגע הרבה יותר לטווח ארוך. עובד לא מתאים שנכנס למערכת שלנו צובר זכויות ובהמשך יהיה קשה יותר להחליפו.

קחו לכם את הזמן הדרוש, גם אם זה דורש מכם להיות הרבה שעות במקום העבודה כדי למלא את החסר או לבצע ראיונות עבודה רבים ותעשו את הבחירות הנכונות עבור העסק שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *