בלוג

נהלים חדשים בעסק לצליחת אתגרי הקורונה

אם מישהו היה מספר לנו לפני שנה בלבד כי האנושות כולה תיאלץ להתמודד עם מגיפה עולמית, סביר להניח שהיינו מגלגלים עיניים. איש מאיתנו לא יכול היה לצפות את היקף המשבר ואת השינויים העצומים שייערכו בכל תחומי החיים על מנת לעמוד במגבלות הריחוק החברתי החיוניות לעצירת שרשרת ההדבקה. עסקים מכל תחומי התעשייה ובכל הגדלים בארץ ובעולם, נאלצו להתמודד בין לילה עם מציאות חדשה ואלו שלא השכילו לעשות זאת בזמן, מצאו את עצמם נתונים לקריסה כלכלית. לאור הסטטיסטיקה העגומה בה אחד מכל ארבעה עסקים בישראל צפוי להיסגר בשלושת החודשים הקרובים, חשוב שנעשה את כל המאמצים האפשריים כדי להתאים את העסק למציאות החדשה. אלו כמה נקודות שחשוב שניקח בחשבון.

היום יותר מאי פעם – זהו הזמן לעבור לדיגיטל

פלטפורמות הסחר המקוון מציעות יתרונות רבים לעסקים. עוד לפני התפרצות הנגיף, חברות רבות זיהו את הפוטנציאל החשוב הזה ונהרו אל הרשת כדי ליהנות מהתפוצה הרחבה ומעלייה במכירות. בהתחשב בעובדה שמעל 75% מהאוכלוסייה מצהירים כי הרכישה המקוונת היא אפיק הצריכה המועדף עליהם, מדובר ביתרון לא מבוטל. כעת, כאשר הירידה בצריכה מורגשת היטב והמשק נתון במשבר, חשוב שניתן לקהלי היעד שלנו את האפיקים הנוחים והזמינים ביותר לבצע רכישות, בין אם נהיה בסגר או נחזור לשגרה.

שירותי משלוחים

בתקופה הקרובה, ייתכן שנמצא את עצמנו שוב תחת כללי ריחוק חברתי מחמירים. כדי להמשיך לספק ללקוחותיך מוצרים וליהנות מנפח מכירות יציב, חשוב שנקים בעסק מערך שליחויות אמין ואיכותי שיאפשר לנו להמשיך לשרת את הקהלים שלנו גם כשהחנות סגורה.

התאמת הסעות לעובדים להנחיות

נכון להיום, שירותי הסעות לעובדים מהעבודה ואליה עדיין מותרים. עם זאת, ישנן כמה הנחיות שחשוב שנקפיד עליהן. עליך מוטלת האחריות לתדרך את חברת ההסעות עמה העסק שלך מתנהל ואת ציבור העובדים שלך כדי לשמור על בריאותם וביטחונם.

  • יש לוודא כי הרכב עובר חיטוי לפני כל נסיעה וכי הוא מאוורר היטב.
  • יש לשמור על שורה פנויה מאחורי הנהג.
  • מומלץ ככל הניתן לשמור על קבוצות נוסעים קבועות ללא תחלופת נוסעים מיותרת.
  • לאורך כל הנסיעה, יש להקפיד על עטיית מסיכה ללא יוצא מן הכלל.
  • כמו בכל מרחב ציבורי אחר, גם כאן יש להימנע ככל הניתן ממגע חשוף עם משטחים ועם נוסעים אחרים ולשמור על מרחק גדול ככל הניתן.
  • במידה וחל כל תסמין טיפוסי למחלת הקורונה – מחום גבוה ועד לפגיעה בחוש הטעם והריח, יש להישאר בבית ובשום אופן לא לעלות להסעה.