בלוג

לרענן את העסק

כמו בכל דבר שמשרת אותנו לתקופה ממושכת, גם בעסק שלנו רצוי מידי פעם לעצור ולהסתכל סביב, לרענן, לחדש, לשפר ולייעל. במרבית הזמן אנחנו שקועים עמוק במחשבות ומטלות שאין לנו זמן לחשוב בכלל על עצמנו, העסק שלנו ומה הוא מקרין כלפי חוץ ופנים.

מיתוג מחדש לעסק

חשיבה על מיתוג מחדש יכולה להגיע בעקבות מס' סיבות שונות. למשל עסק חדש שהקמתם לפני מס' שנים ובאותה תקופה לא ייחסתם חשיבות רבה לכל שלב בהקמת העסק. היום אתם יודעים הרבה יותר, מסתכלים על דברים בצורה שונה, ויתכן שתרגישו שהלוגו שלכם, הגישה והשפה שהעסק מדבר, התוכן והנראות של האתר שלכם שייכת לעבר ולא למקום שאתם נמצאים כיום – זה בדיוק הזמן והמקום לחשוב על מיתוג מחדש.

דוגמא נוספת לצורך במיתוג מחדש לעסק היא התנהלות לקויה שהובילה לשם רע למותג או לחברה. למשל ביקורת נרחבת על שירות הלקוחות, אולי כשל מתמשך באחד המוצרים וכדומה. במקרה הזה תרצו לשנות את הדעה של הלקוחות שלכם ולשנות את הצורה בה הם זוכרים אתכם. תהליך כזה צריך להיעשות בהדרגה ובצורה נכונה ואנחנו ממליצים לעשות זאת בליווי אנשי המקצוע המתאימים.

ריענון כח האדם

אנחנו תמיד מדברים על כמה חשוב לדעת ולהעריך את העובדים הנאמנים והיעילים ביותר שלנו, אך יחד עם זאת חשוב גם לדעת על העובדים שמביאים לתוצאות ההפוכות. כפי שאמרנו בפסקה הפותחת, כאשר אנחנו שקועים באינספור משימות, פגישות ועוד, זה בדיוק הזמן שבו הכפופים תחתינו עלולים להרגיש בטוחים מידי לעשות ככל העולה על רוחם. הקפידו לעשות שיחות אישיות אחת לתקופה, לבדוק נתונים אודות כל עובד, לשמוע חוות דעת ולהיות ערים למה שקורה בחברה.

ריענון כח האדם כולל גם גיבוש צוות מידי פעם. גיבוש הוא דבר חשוב מאוד לעובדים ולמערכת כולה. פסק הזמן הזה עבור כל הצוות, זמן משוחרר יותר מעניק הרבה כח ובעיקר מראה להם שיש מישהו שחושב עליהם ומעריך אותם.

ישיבות ייעול תקופתיות

ישיבות והתכנסויות זה דבר קצת טריקי. ישנן חברות שנוהגות לכנס ישיבה על כל פרט ופרט, דבר שהופך בסופו של דבר לבזבוז זמן ואנרגיה. אנחנו חושבים שישיבות צריכות להיות ענייניות ולהתקיים רק במידה וניתן לקבל מהן ערך מוסף ומידע רלוונטי, כמו גם סיעור מוחות לנושאים ספציפיים.

ישיבות התייעלות יכולות לקרות אחת לחודש / רבעון וכו', וכדאי להסתכל על נתונים סטטיסטיים שיתנו לכם תמונה מדוייקת יותר. כך ניתן להגיע להחלטות מושכלות ולשפר לא מעט תהליכים בחברה.