בלוג

עצמאיים – מה עושים עם הילדים בחופשת הפסח?

להיות עוסק עצמאי זה החלום של רבים מאיתנו; כל אחד רוצה להיות הבוס של עצמו. זה נשמע טוב אבל שום דבר לא מושלם, גם לעצמאיים יש את הבעיות שלהם. הבעיה העיקרית של עצמאי היא שאין לו את הביטחון של תלוש המשכורות בסוף החודש, הוא צריך לעבוד קשה בשביל לייצר לעצמו הכנסה. אחת הבעיות שיש לעצמאיים היא מה לעשות עם הילדים בחופשים. הבעיה הזו מאפיינת את כולם, למערכת החינוך יש יותר חופשים מאשר אלו אשר נותנים בשוק העבודה וההורים אשר צריכים לצאת לעבוד צריכים למצוא פתרון עבור הילדים. במקרה שמדובר בעצמאיים הבעיה לעתים מחמירה – הם עובדים שעות מרובות ולמרות שברמה התאורטית הם יכולים לתת לעצמם חופש, בפועל הם עמוסים בעבודה. יתכן שחלקם עובדים מהבית אבל זה בלתי אפשרי לעבוד ולהתרכז כאשר הילדים משועממים בבית. אז מה עושים עם הילדים בחופשת הפסח? להלן 4 רעיונות:

עבודה עם ילדים – בעלי מקצועות מסוימים יכולים להיעזר בילדים, כמובן תלוי בגיל הילדים. ישנם מקרים בהם הילדים בהחלט נהנים מהמטלות הקשורות לעבודה של ההורה והם יכולים לעזור. אך שימו לב, זה תלוי מאוד בעבודה ובילדים; אין לכפות זאת על הילדים, אם הילדים לא ייהנו מזה זה יכול להיות סיוט עבורכם.

שיתוף פעולה עם הורים אחרים – בוודאי שלהורים אחרים יש את אותה הבעיה ואולי ניתן להגיע לפתרון משותף. ניתן להשאיר את הילדים בבית של חברים, שם הורה אחר יהיה אחראי. כל פעם הורה אחר יכול להיות אחראי. אתם תיהנו מכמה ימים של שקט אך בתמורה תצטרכו גם להשגיח על כל הילדים באחד הימים.

גמישות בשעות העבודה – ישנם מקרים בהם עצמאיים יכולים לגלות גמישות בשעות העבודה, דבר המאפשר להם לבלות ביום עם הילדים ולעבוד בשעות אחר הצהריים או הלילה, כאשר ההורה השני חוזר מעבודתו ויכול לקחת אחריות על הילדים.

קייטנת פסח – עוד רעיון שיכול להיות כיפי מאוד עבור הילדים ויחד עם זאת לתת פתרון להורים הוא מחנה פסח. ניתן לשלוח את הילדים לקייטנה שם הם ייהנו מפעילות חברתית והפעלות שונות במהלך שעות היום, ההורים יוכלו לנצל את הזמן לעבוד בעוד הילדים בקייטנה.