בלוג

מערכת יחסים בין שותפים עסקיים

עסקים רבים נפתחים ע"י מס' שותפים, לעתים מס' רב, תלוי בסוג העסק ובצורך. לדעתנו כפי שצריך לבחור בתבונה את העובדים שאתה מביא לעסק, כך תנהג גם לגבי האנשים שאיתם אתה נכנס לשותפות עסקית.

כבדהו וחשדהו

שותפויות עסקיות יכולות להתקיים בין אנשים שאינם מכירים אחד את השני בכלל, אך גם בין אנשים שיש ביניהם חברות קודמת או אולי קשרים עסקיים שקדמו לשותפות. אנחנו מאמינים שכל עוד לא מדובר באח / אבא / אמא, חשוב להיות תמיד עם היד על הדופק. אין זה אומר שצריך להיות חשדן, אחרת לא יהיה לכם לא יום ולא לילה ואתם תהיו במתח מתמיד. אבל כן חשוב תמיד לקחת בחשבון שאינכם מכירים לעומק את השותף וכמעט תמיד כשמעורב כסף בסיפור אנשים משתנים.

חלוקת תפקידים למען הסדר הטוב

כשמדובר בעסק קטן אנחנו מוצאים את עצמנו "חובשים" כובעים רבים של שלל תפקידים, כי אין מה לעשות, עסק קטן = מעט אנשים. כשיש שותפים לעסק, נהוג שכל שותף יהיה אחראי לפן אחר של העסק. אם ניקח למשל בר לילה, זהו עסק שבד"כ יש בו מס' שותפים, כאשר אחד יהיה אחראי על הכספים, אחד יהיה אחראי לספקים, אחד יתפקד כ"פנים " של המקום וכן הלאה, תלוי במס' השותפים.

לא תמיד הכל ורוד

כמו בכל דבר בחיים, לעסק יהיו עליות וירידות. כדרך הטבע כשהעסק יעבוד טוב וההכנסות יגדלו, כך תהיה אידיליה והכל יתקתק כמו שעון, אך כשדברים לא הולכים כמתוכנן ונערמים קשיים, צריך לדעת לשמור על איפוק ועל יחסים תקינים עם השותפים בכדי למנוע מלחמות מיותרות. במקרה ונקלעים לריבים רציניים, הכי קל יהיה להרים ידיים אך זה לא שווה את זה. אם אתם מאמינים בעסק והוא חווה ימים יפים, אין שום סיבה שהמצב לא יחזור לקדמותו. אם בכל זאת לא ניתן לגשר על הפערים, אנו רואים את השותפות העסקית בדיוק כמו חיי הנישואין והזוגיות. כפי שזוגות נשואים שהחליטו להתגרש פונים להליך גישור גירושין, כך אנו ממליצים לעשות כאשר "מתגרשים" משותפות עסקית.

תגובה אחת על ״מערכת יחסים בין שותפים עסקיים״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *