בלוג

ניהול עסק=לחץ מתמיד

כפי שאנחנו מציינים לכל אורך הבלוג שלנו, ניהול עסק כרוך ביתרונות וחסרונות, כאשר הדבר המשותף לכל העסקים באשר הם הוא הלחץ בו מצוי בעל העסק. לא סתם אנשים נוהגים לומר שלא כל אחד בנוי לזה, ובעסקים מסויימים לעיתים אין יום ואין לילה. למעשה אפשר לומר שהקמת עסק זה כמו להביא ילד לעולם.

לקחת הכל בפרופורציות

השנה הראשונה היא לרוב הקריטית ביותר ומלווה בהמון תהפוכות ושינויים. מן הסתם שבהתחלה יש אדרנלין גבוה והרבה אמונה, רצון והשקעה. הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על כל אלה לאורך זמן ולא לתת לימים חלשים לשנות את נקודת המבט שלנו. לחץ הוא מצב טבעי בניהול עסק אך גם אותו חשוב לקחת בפרופורציות. אם נכנסתם לזה לאחר תכנונים ראויים ומחשבה רצינית כולל הכנות פיננסיות, אין סיבה שתמצאו בלחץ בלתי סביר.

עזרה, עזרה ועזרה

ישנם אנשים שלא משנה מה נחת עליהם, הם ינסו לסדר את העניינים לבד ולא יפנו לעזרה לעולם. יש בכך צדדים חיוביים, אך החיים מעמידים אותנו במצבים קשים ולעיתים עזרה יכולה לפתור דברים ולקצר תהליכים וכמובן שאין שום בושה בכך. אם אתם מזדהים עם תכונת האופי הזאת, חשוב שתדעו לשחרר קצת בעסק. להעמיד מנהל, אחראי, מזכירה וכו' הם דברים שיכולים רק לעזור לכם להשתלט על כל העניינים. בסופו של דבר אם יהיה עליכם לחץ וכמות עבודה בלתי סבירה, כנראה שלא תספיקו לעשות הכל וגם אם כן, לא בטוח שהכל ייעשה על הצד הטוב ביותר וזה רק יפגע בעסק.

לסיכום, לקחת בפרופורציות זה נכון לגבי כל דבר בחיים, אך אם פתחתם לאחרונה עסק, נסו לאמץ גישה זו.