בלוג

עסק בתחום המסעדנות

הקמת עסק בתחום המסעדנות הוא לא דבר של מה בכך. תחום המסעדנות הוא תחום תובעני וקשה מאוד להצליח בו ולשמור גם על שפיות במקביל.

אין זה אומר שאנחנו נגד, אנחנו מכירים לא מעט אנשים שהצליחו בעבודה קשה ומאוד אוהבים ונהנים מהתחום, אך חשוב שתבינו לאן אתם נכנסים אם אתם שוקלים לעשות זאת.

ניהול ספקים

אם תשאלו מנהל מתחום המסעדנות מה הדבר הראשון שעולה לו לראש כשהוא שומע "מסעדנות", אין ספק שספקים יהיה אחד הדברים הראשונים. ניהול ספקים הוא אחד הדברים הקשים בניהול עסק מסוג זה ודורש הרבה זמן, סדר ובפעמים רבות גם סבלנות ואורך רוח.

רישיונות עסק

רישיון עסק בתחום המסעדנות דורש כמה וכמה דברים שצריכים להתקיים. לכל סוג מסעדה יש את הרישיון שלה וזה תלוי בסוג האוכל שנמכר – חלבי? בשרי? האם העסק מוכר אלכוהול? קונדיטוריה? אפייה? ישנו רישיון לכל דבר וממש לא היינו ממליצים לעגל פינות בנושא הזה. אתם תרצו להתחיל בדף חדש ונקי ולא להסתבך עם הרשויות ביום מן הימים.

עובדים

בכל תחום לא קל לנהל עובדים ובטח שלא למצוא את העובדים המתאימים והמנוסים עבור החברה שלך, אך בתחום המסעדנות על אחת כמה וכמה. אם נתייחס לעובדי המטבח – פעמים רבות תצטרכו להשקיע זמן וכסף על מנת להכשיר את הטבחים, ואם נתייחס למלצרות – במיוחד כאן בארץ, מדובר בעבודה זמנית ולכן התחלופה היא גדולה. קשה מאוד למצוא עובדים נאמנים שישארו איתכם לתקופות ארוכות וזה מקשה על העבודה הסדירה.

בסופו של דבר, אנחנו ממליצים תמיד ללכת עם הלב והאהבה, גם אם מדובר במשימה קשה, אך כמו בכל דבר בחיים – חשוב לדעת ולחקור את התחום אליו אנחנו נכנסים על מנת למזער נזקים. בהצלחה 🙂

תגובה אחת על ״עסק בתחום המסעדנות״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *