בלוג

רעיונות לגיבוש עובדים

גיבוש עובדים הוא דבר מאוד חשוב בכל חברה, קטנה או גדולה. באופן טבעי כאשר אנשים עובדים יחדיו ישנם חיכוכים ומתיחויות, לעתים סמויים מן העין ולעתים גלויים. מתיחויות אלו פוגעות בעבודה ומקשות על שיתוף הפעולה בין העובדים. המצב האידאלי עבור ארגון הוא צוות עובדים מלוכד ומגובש; צוות עובדים העובד בסינרגיה ופועל למען השגת מטרות משותפות לטובת הארגון. גיבוש עובדים מתבצע על ידי הפעלות קבוצתיות מאורגנות אשר נועדו לחזק את הקשר בין האנשים השונים ולהביא אווירה חיובית אל תוך יום העבודה. אבל כיצד עושים זאת? להלן כמה רעיונות לגיבוש עובדים:

חדרי בריחה – אחד הלהיטים בתחום גיבוש עובדים היא חדרי בריחה; אלו הם חדרי הרפתקאות אליהם נכנסים בקבוצות כאשר המטרה היא להימלט מהחדר באמצעות פיצוח חידות. חדרים אלו דורשים שיתוף פעולה של הקבוצה ומחשבה מחוץ לקופסה, כל עובד ללא קשר למקומו בהיררכיה הארגונית יכול לתרום באופן שווה לפתרון. מלבד העובדה שמדובר בפעילות מהנה מאוד עבור כולם, יש בו ערכים חשובים שיכולים לתרום לארגון.

סדנת קרב סכינים – גם מתכניות הריאליטי ניתן לקחת רעיונות לגיבוש עובדים אך לעתים יש לתת להן קצת טוויסט על מנת להתאים אותן לגיבוש עובדים ועבודת צוות. מהבחינה הזו סדנת קרב סכינים מתאימה  מאוד לימי גיבוש עובדים. יש בה שילוב של הנאה גדולה, אוכל טעים ומשימות הדורשות עבודת צוות.

משחקי לייזרטאג – מתאים מאוד לצוות גדול של עובדים, במיוחד צעירים, סימולציית מלחמה הנערכת בעזרת רובי לייזר. זה כיף גדול ועל מנת לנצח על הקבוצה לעבוד יחדיו מול הקבוצה היריבה, לפתח אסטרטגיה ולחלק תפקידים לחברי הקבוצה. זהו בהחלט יום כיף מלא אדרנלין כאשר מוציאים את כל העובדים לחוויה בלתי שגרתית.

 

אלו הן רק כמה דוגמאות בשביל לתת לכם רעיון כללי בנושא. לא חסרות בארץ הפעלות של גיבוש עובדים. הנושא מוכר מאוד אצל כל מי שמתעסק בכוח אדם ומבין את הצרכים המיוחדים של העובדים והצורך בגיבוש עובדים.  לא משנה אם זה ״קרב סכינים״ או כל רעיון אחר, כל פעילות מהנה הדורשת עבודת צוות יכולה להתאים בתור רעיון עבור יום גיבוש לעובדים.